آشنایی با ربات های بوستون داینامیک

56eb1bfdc36188c1418b45e8 آشنایی با ربات های بوستون داینامیک

یکی از ربات های بوستون داینامیک

New York Times چند روز پیش گزارش داد گوگل شرکت بوستون داینامیک (Boston Dynamics) سازنده ربات های مرتبط با پروژه های DARPA مانند Wild Cat/Cheetah,Atlas,Petman و BigDog را تحت مالکیت خود درآورد.اندی رابین نیز که قبلا مدیریت بخش اندروید را بر عهده داشت ، عهده دار مدیریت بخش روباتیک گوگل شد.

شرکت بوستون داینامیک بیشتر در زمینه ساخت و طراحی ربات هایی که می توانند از دیوار بپرند ، از زمینه های ناهموار عبور کند یا حتی سریعتر از انسان حرکت کنند فعالیت می کند در اینجا به ربات ها و فعالیت هایی که در این شرکت ساخته شده است اشاره می کنیم.

تحقیقات این شرکت ساخت ربات از اول در مرکز تحقیقاتی ماساچوست آمریکا MIT شروع شده بود که با استفاده از مدل سازی که از پرندگان و حیوانات صورت می گرفت ربات هایی شبیه به آنها را طراحی و می ساختند که در ادامه به بررسی این ربات ها می پردازیم.

boston dynamics alphadog آشنایی با ربات های بوستون داینامیک

اگرچه این شرکت برای سالیان دراز فعالیت های زیادی را انجام داده است اما این فعالیت هایش در قرن ۲۱ به نفع جامعه جهانی و خود مردم است. یکی از این ربات ها سگ بزرگ یا Big Dog است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است ، این ربات چهار پا توسط مرکز تحقیقات و پروژه دفاعی آمریکا طراحی و ساخته شده است که همانطور که در ویدئو زیر مشاهده خواهید کرد بیشتر در زمینه نظامی برای حمل اسلحه ها و وسایل نظامی و مهمات از این ربات استفاده می شود.

این ربات می تواند با سرعت ۱.۷ متر بر ثانیه از موانع  و از کوه ها و موانع سراشیبی با شیب ۳۵ درجه بالا برود و قادر است ۱۷۰ کیلوگرم وزن را با خود در تمام شرایط آب و هوایی از جمله برفی ، مه ، گرد و خاک یا بارانی حمل کند . این ربات خیلی زود توجه همه را به خود جلب کرده است.

آزمایشات بسیار زیادی در زمینه سرعت این ربات انجام شده است که همانطور که در ویدئو زیر مشاهده می کنید این ربات قادر است تا سرعت ۲۹ مایل بر ساعت یعنی با سرعت ۴۶ کیلومتر در ساعت حرکت کند (سریع تر از سرعت انسان).

SandFlea آشنایی با ربات های بوستون داینامیک

ربات دیگر sand flee نام دارد که قادر است از دیوارها بالا برود یکی از موانعی که ممکن است در پیش روی یک ربات باشد دیوارهای بلند و تپه های کوچک است که پریدن از آنها یکی از امکانات این ربات است که با استفاده از جکی که دارد می تواند از ارتفاع ۹ متری بپرد یا از آن ارتفاع سقوط کند.

Atlas robot آشنایی با ربات های بوستون داینامیک

Atlas نام دیگری از ربات های شرکت بوستون داینامیک است که بیشترین شباهت را به انسان دارد . این ربات می تواند در شرایط تعادل راه برود و از موانع عبور کند ، این ربات ۱۸۰ سانتی متر است و دارای لیزر فاصله سنج و دوربین برای تشخیص راه دارد. کامپیوترهایی که به این ربات وصل می شوند این امکان را به ربات می دهند که راه برود یا حتی بر روی یک پا تعادل خود را حفظ کند.

این سوال خیلی از مردم است که چرا گوگل این شرکت بزرگ سازنده ربات را خریداری کرده است ، البته این شرکت هشتمین کمپانی است که گوگل آن را در عرض شش ماه خریداری می کند. دلیل این کار هر چیزی میخواهد باشد امیدواریم استفاده از این ربات ها بیشتر در زندگی مردم صورت بگیرد.

 

 

با برچسب: , , , , , , ,
ارسال در : آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ترجمه شده توسط : چاپ و تبلیغات